Маріупольський краєзнавчий музей

+38 (0629) 33-33-38

muzeykassa@ukr.net

Маріупольський краєзнавчий музей

Відвідування Маріуполя неможливе без екскурсії найстарішим музеєм Донецької області. Як науково-дослідний центр він акумулює знання не тільки про місто, а й про прилеглі райони південної частини Донецької області.

В музеї працюють чотири експозиційних відділи: відділ природи, відділ історії дорадянського періоду, відділ історії радянського періоду, відділ історії сучасної України.

В експозиції відділу природи демонструється різномаїття природних умов, тваринного і рослинного світу Донецького Приазов’я. Матеріали, розміщені в першому залі відділу, висвітлюють геологічну історію і розвиток органічного світу на території краю, його рельєф і клімат. У вітринах експонуються палеонтологічні знахідки та корисні копалини: рожеві і сірі граніти, суглинки, флюсові вапняки, каоліни та ін. Родзинкою кам’яного літопису є Маріуполіт – мінерал, названий на честь міста. Другий зал відділу природи представляє матеріали про водні ресурси краю, в тому числі про флору і фауну Азовського моря, про степи, лісові угіддя та їх мешканців. У вітринах демонструються гербарій, опудала тварин, фотографії. Найбільш видовищними експонатами є опудала білуги і тунця, дикого кабана, орлана білохвоста, лелеки чорної, тушканчика та інших мешканців приазовських степів. Невід’ємною частиною експозиції є діорами «Білосарайська коса» і «Хомутовський степ».

Договір оферти, Політика конфіденційності, Доставка та оплата

Задати питання організатору

Задати питання, залишити відгук чи побажання щодо роботи